Strona główna1 » APEX UV 7110
Kontakt
 • CapriCorn Tomasz Głuch
  Micigózd, ul. Częstochowska 29
  26-065 Piekoszów
 • E-mail:ania@capricorn.biz.pl
 • Telefon413060545
  +48 796596997
  +48 793048484
 • Skypegluch.tomasz
 • Godziny działania sklepucodziennie 9.00 - 17.00, w soboty zamknięte

APEX UV 7110Profesjonalna drukarka UV
 
Drukarka UV Apex 7110 to najbardziej zaawansowane urządzenie w ofercie firmy MICROTEC. Mamy tutaj do dyspozycji wszystko czego może potrzebować zaawansowany użytkownik. Druk realizowany jest za pomocą trzech lub czterech głowic Toshiba CE4 z możliwością druku lakierem. W standardzie otrzymujemy także stół z odsysaniem który ułatwi pracę na wiotkich elementach. Pole maksymalnego zadruku to 71 cm na 100 cm. Karetka z głowicami wyposażona jest w dwie lampy UV LED z osobnym chłodzeniem wodnym i regulacją natężenia światła.  


Trzy czy cztery głowice 
 

Drukarka UV 7110 w standardowej konfiguracji używa do pracy trzech głowic. Każda głowica ma dwa kanały kolorystyczne. A więc pierwsza głowica obsługuje kolor Black i Cyan, druga kolor Magenta i Yellow i trzecia dwa kanały Białego atramentu. Istnieje możliwość zastosowania czwartej głowicy, która może nakładać dwoma kanałami lakier lub możemy rozszerzyć paletę kolorów i wykorzystać dodatkową głowicę do druku półtonami czyli jaśniejszym odcieniem Magenta i Cyan. Dobór odpowiedniej ilości głowic należy uzależnić od profilu firmy oraz specyfiki wykonywanych druków. Firma wykonująca usługi dla zewnętrznych firm czy agencji powinna posiadać szeroką ofertę więc zasadne wydaje się posiadanie drukarki z funkcją lakierowania gdyż rozszerza to ofertę możliwych do wykonania nadruków. Jeżeli użytkownik planuję pracować na własnych elementach i technologia ich wytwarzania nie wymaga lakierowania czy też nawet białego atramentu, odpowiednie jest zdecydowanie się na drukarkę z trzema głowicami ( 2 głowice odpowiedzialne za CMYK oraz jedna za LMLC ) lub nawet z dwoma głowicami (tylko CMYK)


Ciśnieniowe zasilanie atramentem 
 

System zasilania głowic atramentem to chyba najważniejsza część drukarki. To od tego systemu zależy kondycja głowic i efekt końcowy druku. Drukarka UV 7110 jako jedyna drukarka w gamie "małych" drukarek UV dostępnych na rynku posiada ciśnieniowy system zasilania atramentem. Oznacza to że atrament do zbiorników wyrównawczych umieszczonych bezpośrednio przed głowicami transportowany jest za pomocą pomp ciśnieniowych. W zbiornikach przed głowicami tworzone jest ciśnienie za pomocą wtłaczania tam powietrza wytwarzanego za pomocą małych kompresorów. Atrament ze zbiorników wypychany jest w stronę głowic pod ściśle określonym ciśnieniem. System czujników daje operatorowi pełną kontrolę nad ciśnieniem atramentu oraz jego przepływem. W przypadku braku atramentu w układzie zostanie wyemitowane dźwiękowe ostrzeżenie. Filtry w układzie oraz cyrkulacja białego atramentu
 

Biały tusz UV jest specyficzny i wymaga odpowiedniego podejścia aby zachował odpowiednie właściwości i nadawał się do druku. Atrament biały ulega rozwarstwianiu, dlatego bardzo ważne jest jego dokładne wymieszanie chwilę przed załadowaniem tuszu do drukarki. Ale tutaj temat się nie zamyka, gdyż atrament znajdujący się w urządzeniu także wymaga odpowiedniego zarządzania. W Drukarce UV 7110 atrament jest sekwencyjnie mieszany za pomocą mieszadeł zamontowanych na pojemnikach. Co godzinę mieszadła uruchamiane są automatycznie i nie dopuszczają do rozwarstwienia tuszu. Drukarka ma także zaimplementowany system filtracji, tak aby wyeliminować jakąkolwiek możliwość dostania się do obiegu niepożądanych zbyt dużych cząstek. Pierwszy filtr znajduje się zaraz za wyjściem z pojemnika z tuszem. Drugi filtr końcowy o gęstym sicie znajduje się przed wejściem do głowic. 


Dane techniczne
 
Drukarka realizuje druk za pomocą głowic TOSHIBA CE4. Model ten charakteryzuje się długim czasem pracy od 24 miesięcy do 36 miesięcy. Jest to przybliżony czas pracy głowicy gdyż w przypadku profesjonalnych głowic CE4 faktyczne zużycie głowicy mierzone jest w kroplach a ich limit wynosi 300 bilionów kropel. Szerokość druku wynosi 53,7 mm. Ilość dysz 636 rozmieszczonych bardzo gęsto. Dystans pomiędzy dyszami to 84,5 um. Częstotliwość kropli 28KHz. Wielkość kropli 5PL. Ponadto głowica posiada 8 stopniową skalę szarości. Filmy prezentacyjne


Przejdź do strony głównej
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl