Drukarki do bezpośredniego druku DTG na tekstyliach

Technologia DTG daje nam nieograniczone możliwości zdobienia odzieży bawełnianej. Prezentowane poniżej drukarki służą do nakładania pełno kolorowych nadruków bezpośrednio na gotowej odzieży. Pełny zestaw do druku składa się z drukarki, automatu lub manualnego przyrządu do nakładania podkładu oraz prasy termotransferowej służącej do utrwalania nadruków. Wszystkie komponenty można znaleźć poniżej.
Dobór odpowiedniej drukarki powinien być dobrze przemyślany, tak aby inwestowane pieniądze nie przekroczyły znacznie zakładanych zysków z produkcji i tak aby okres zwrotu był optymalnie krótki. W pierwszej kolejności trzeba przeanalizować planowane zastosowanie drukarki. Chętnie objaśnimy wszystkie szczegóły dotyczące samej technologii DTG a także doradzimy, który sprzęt będzie dla Państwa najlepszy. Zachęcamy więc do kontaktu telefonicznego.Drukarka DTG model: SmartJet 5 Plus
​Drukarka zaprojektowana i wyprodukowana we Włoszech. Oparta na jednostce drukującej EPSON P800. Jest to najnowsza konstrukcja dedykowana dla klientów poszukujących sprzętu profesjonalnego a zarazem ekonomicznego. Szczególną uwagę należy tutaj zwrócić na zastosowane w tej drukarce rozwiązanie montowania koszulki do druku. Jest to unikalny i opatentowany system wymiennych szuflad, który znacznie poprawia wygodę pracy oraz wydajność. Szuflada sama dostosowuje się do grubości materiału więc nie musimy dostosowywać wysokości druku dla poszczególnych rodzajów odzieży. Na zmianę mogą być drukowane koszulki i grube bluzy bez konieczności zmiany jakichkolwiek ustawień. W czasie druku na jednej szufladzie, druga może być uzbrajana w materiał. Po zakończeniu pierwszego wydruku wystarczy wymienić szuflady. Przy takim systemie pracy drukarka pracuje w systemie ciągłym bez przerw na zdjęcie i ułożenie kolejnego produktu. W zestawie z drukarką znajduje się szuflada o polu zadruku 32 x 45 cm jednak przy zastosowaniu szuflady XL pole to wzrasta do 40 x 60 cm. Do dyspozycji mamy także między innymi szuflady do druku odzieży dziecięcej oraz koszulek polo.

Drukarka wykorzystuje zamknięty ciśnieniowy system zasilania atramentem. Rozwiązanie to gwarantuje, że tusz jest podawany do głowicy zawsze pod takim samym nie zmiennym ciśnieniem. Zaś układ zamknięty zapobiega zabrudzeniu atramentu w kartridżu. System ten jest także bardzo wydajny co powoduje, że sam proces druku uległ przyśpieszeniu. W efekcie drukarka ta drukuje o 50% szybciej niż inne dostępne na rynku konstrukcje oparte na głowicach DX5. Maszyna stała się także bardziej ekonomiczna zmniejszając o 30% całościowe zapotrzebowanie na atrament.

SmartJet 5 Plus co najważniejsze jest w pełni kompatybilna z atramentami Image Armor E-series. Jest to atrament, który gwarantuje najwyższą trwałość z obecnie dostępnych na rynku tuszy DTG. Kolejną ważną zaletą tego atramentu jest czas utrwalania gotowego nadruku, został on skrócony do 35 sekund.

Cały sprzęt kontrolowany jest przez znakomite oprogramowanie RIP napisane przez programistów z firmy CadLINK. Oprogramowanie daje nam możliwość edycji bardzo wielu parametrów druku oraz umożliwia druk warstwy kolorowej oraz białej w jednym przebiegu. Program może przeprowadzać kalkulacje kosztów wydruku danej aplikacji. Pomimo zaawansowanych funkcji pozostaje proste i intuicyjne w obsłudze.Automat do podkładu: Treat 2
Maszyna R Treat to urządzenie stołowe, które ułatwia obróbkę wstępną kolorowych i ciemnych ubrań, polegającą na nanoszeniu podkładu do druku na ich powierzchnię. Zastosowanie specjalnych przemysłowych dysz natryskowych, które są sterowane przez mikroprocesor zapewnia bardzo równomierne i kontrolowane nanoszenie cieczy na materiał. Jak wiadomo prawidłowe nałożenie podkładu na materiał, całkowicie eliminuje problem odpadów produkcyjnych ( nie prawidłowo nadrukowanych koszulek). Niewątpliwą zaletą urządzania jest prosta obsługa. Wystarczy położyć materiał na stole i nacisnąć przycisk Load. Koszulka zostanie automatycznie przygotowana w ciągu 7 do 10 sekund! Można dostosować ilość nanoszonego podkładu, zmieniając prędkość dysz. Za pomocą dwóch suwaków można określić wielkość obszaru, na który zostanie nałożony podkład. Rozwiązanie to zapewnia czystość i porządek produkcji oraz oszczędność czasu! Sprzęt produkowany we WłoszechAutomat do podkładu: Viper XPT - 1000
Automat do nanowszenia podkładu Viper XPT-1000. Jest to zupełnie nowa koncepcja zaprojektowana tak, aby zapewnić najlepszą, najbardziej wydajną metodę wstępnej obróbki odzieży DTG. Dodatkową zaletą jet cena, która jest przystępna dla każdej drukarni DTG. Teraz nie ma żadnego powodu, aby kontynuować nakładnienie podkładu za pomocą rozpylaczy. Dzięki urządzeniu Viper podkład zostanie nałożony precyzyjnie w zdeklarowanym przez użytkownika miejscu, a nie rozpylony po całym pomieszczeniu jak ma to miejsce w czasie stotowania ręcznych rozpylaczy.

Ta maszyna do wstępnej obróbki jest bardzo prosta w obsłudze. Można ustawić szerokość rozpylania (poprzez regulację wysokości głowicy rozpylającej) i położenie sprayu (przesuwając głowicę rozpylającą w lewo w prawo). Aby ułatwić proces konfigurowania urzadzenia na głowicy zostały zamontowane znaczniki laserowe, które pokazują użytkownikowi na jakiej szedrokości i długośi będzie nakładany podkład. Używając prostych elementów sterujących na panelu przednim, mamy możliwość ustawienia długości rozpylania, a następnie ilość podkładu jaki zostanie nałożony.Prasa termotransferowa: Hover MAX 20
Prasa termotransferowa z automatycznym otwieraniem. Funkcja HOVER umożliwiająca zamknięcie prasy z dystanesem 1,5 cm pomiędzy materiałem a płytą grzewczą, dzięki któremu możliwe jest podsuszenie nadruku przed właściwym prasowaniem. Płyta grzewcza o rozmiwarze 40 x 50 cm. Duży kąt otwarcia - 50 stopni. Maksymalna temperatura nagrzewania 225 stopni. Prasa o wysokiej jakości, bardzo solidna. Dedykowana do wszystkich operacji wykonywanych w czasie druku DTG.