Profesjonalna drukarka tekstylna SmartJet 5Informacje ogólne


Przeglądając internet w poszukiwaniu drukarki do koszulek możemy natrafić na wiele różnych maszyn, które na pierwszy rzut oka będą wyglądały podobnie. Nadruki wykonywane przez te maszyny będą do siebie bardzo zbliżone. Na myśl nasuwa się, iż urządzenia te niczym od siebie się nie różnią i nie ma sensu przepłacać inwestując w droższy sprzęt. Nie ma bowiem znaczenia gdzie i przez kogo zostały wyprodukowane. Myśląc w ten sposób bez przeprowadzenia wnikliwej analizy technologii jakie zostały zastosowane w maszynie można narazić się na poważne koszty. Drukarka SmartJet 5 służąca do bezpośredniego nadruku na wyrobach włókienniczych produkowana jest we Włoszech i z powodzeniem sprzedawana w całej Europie. Na wyspach Wielkiej Brytani można znaleźć ją pod marką ResoluteDTG, w USA dystrybułowana jest przez firmę Mesa pod marką Summit XT.

System cyrkulacji białego atramentu:


Drukarka SmartJet 5 posiada rewelacyjny i sprawdzony system iWICS - czyli inteligentny system zarządzania białym atramentem. iWICS – jest ciśnieniowym systemem, który nie tylko usuwa powietrze z obiegu, ale również dostarcza tusz do głowicy drukującej zawsze pod tym samym ciśnieniem. System całkowicie eliminuje problemy związane z rozwarstwianiem się białego tuszu. Zmniejsza również czas jaki należy poświęcić na codzienną konserwację maszyny. Eliminuje do minimum straty atramentu, które powstają w czasie czyszczenia głowicy lub usuwania rozwarstwionego atramentu z wężyków. Należy zwrócić tu uwagę na fakt, iż system ten utrzymuje świeży, nierozwarstwiony atrament w całym obiegu, również w wężykach, które doprowadzają atrament do głowicy drukującej. System ten jest wpełni opatentowany przez producenta i występuje jedynie w drukarkach SmartJet 5ShirtBox - szuflady ułatwiające ładowanie koszulki do drukarki:


W drukarce SmartJet 5 zastosowano opatentowany system ShirtBox, który całkowicie rozwiązuje wszystkie problemy związane z procesem ładowania koszulki do druku. Proces ten stał się szybki i prosty. Szuflada automatycznie dostosowuje się do grubości materiału, dzięki czemu nie ma potrzeby ponownego pozycjonowania drukarki do każdego rodzaju materiału. Szuflady mogą być stosowane naprzemiennie, w czasie gdy drukarka drukuje operator może przygotować kolejną szufladę z koszulką. Dzięki takiemu rozwiązaniu drukarka może zostać wprowadzona w tryb pracy ciągły, a operator może w 100% zagospodarować czas pracy. Dzięki systemowi ShirtBox całkowicie wyeliminowano błędy związane z nierównym podłożeniem koszulki, dzięki czemu ograniczono koszty związane z błędnie wykonanymi nadrukami.