Wydajna i nowoczesna drukarka DTG do bezpośredniego druku na tekstyliach. Wyposażona w trzy głowice Epson I3200. Pomiędzy głowicami pozostawiono przestrzeń tak aby warstwa białego atramentu drukowana była 10 cm przed warstwą kolorową. Warstwa biała i kolorowa drukowane są jednocześnie w jednym przebiegu. Atrament biały ma wystarczająco dużo czasu aby zżelować się na powierzchni tkaniny. Dwa blaty w rozmiarze 400mm x 500mm pracują naprzemiennie. Dzięki temu drukarka może drukować w trybie ciągłym. Nie ma konieczności zatrzymywania pracy urządzenia aby wymienić materiał na blacie. Operator wykonuje tą czynność w trakcie pracy drukarki. Dla dużych wydruków, możliwe jest zastosowanie jednego dużego blatu o rozmiarze 500mm x 800mm. Urządzenie występuje także w wersji pojedynczej z jednym blatem roboczym. 

Model:

DTG MT PRO II / I

Technologia druku:

Druk DTG

Głowica:

EPSON I3200

Ilość głowic:

3 głowice

Pole druku:

2 x 40 cm x 50 cm
1 x 40 cm x 50 cm

Kolorystyka druku:

2x CMYK + 8x W

Prędkość druku:

1 minuta / koszulkę

Oprogramowanie:

CadLink Digital Factory 10

Interfejs:

Ethernet

Zasilanie:

220 V / 50Hz

Wymiary urządzenia:

128cm x 138cm x 130cm

Kilka słów o DTG

Kompletna drukarnia DTG składa się z drukarki, urządzenia do nanoszenia podkładu na materiały oraz prasy lub innej maszyny do wygrzewania nadruków.

Proces druku składa się z następujących etapów:

  1. Przygotowanie produkcji czyli nanoszenie podkładu na materiały i suszenie.
  2. Wydruk grafiki
  3. Termiczne utrwalanie nadruku.

Wszystkie urządzenia oraz materiały eksploatacyjne wykorzystywane do wydruków DTG możecie państwo zakupić u nas w firmie. Chętnie pomożemy w dobrze odpowiedniego sprzętu. Dużo ciekawych informacji o technologiach druku zamieszczamy na naszym blogu. Link w głównym menu.

Stabilna ergonomiczna konstrukcja

Drukarka posiada własny kompatybilny z obudową stojak, który tłumi wszelkie drgania a także eliminuje niechciany efekt bujania drukarki w trakcie pracy. W dolnej części stojaka, znajduje się obszerna szafka pozwalająca na bezpieczne przechowywanie atramentów oraz innych materiałów eksploatacyjnych. Całość wyposażona jest w kółka, ułatwiające ewentualne przemieszczanie urządzenia. Operator ma bardzo łatwy dostęp do wszystkich punktów w drukarce, które wymagają uwagi, takich jak: stacje ssące, głowice, zbiorniki z atramentem.

Dwa stanowiska druku

Dwa blaty pracujące naprzemiennie zwiększają wydajność urządzenia, czyniąc je jednostką dedykowaną dla profesjonalnych drukarni. Maksymalne pole zadruku każdego z blatów to 50 cm x 40 cm.

iWICS System cyrkulacji atramentu

iWICS czyli inteligentny system zarządzania białym atramentem, w sposób ciągły miesza oraz cyrkuluje tusz w układzie. Do produkcji białego atramentu DTG używa się bieli tytanowej co sprawia że tusz biały w spoczynku rozwarstwia się, a na dnie pojemnika pojawia się osad z pigmentem. Dlatego tak bardzo ważne jest aby był on cyklicznie mieszany i cyrkulowany w obiegu drukarki. Odpowiednio zaprojektowany system zarządzania białym atramentem powinien pracować tak aby nie napowietrzać tuszu i nie dopuścić do jego rozwarstwienia.

One pass printing

Drukarka posiada trzy głowice Epson I3200 zamontowane w jednej osi z zachowaniem 10 cm przerwy pomiędzy nimi. Druk na ciemnych materiałach realizowany jest w jednym przejściu.

Pozycjonowanie wysokości głowic

Pozycjonowanie wysokości z jaką głowice przemieszczają się nad drukowanym materiałem wykonywana jest automatycznie. Drukarka wyposażona jest w czujniki laserowe, które precyzyjnie pozycjonują głowice. Z czujnikami zintegrowany jest system antykolizyjny, który dba aby nie doszło do uszkodzenia głowic.

RIP software

Oprogramowanie CadLink posiada bardzo wiele ciekawych funkcji, które znacznie ułatwiają prace z drukarką. Do najważniejszych cech programu należą: kalkulacja kosztów druku, generowanie białej maski, możliwość profilowania kolorystycznego, edycja krzywych kolorystycznych, łatwa obsługa.

Co dokładnie kupujesz?

1

Kompletnie wyposażone urządzenie

W zestawie z drukarką jest wszystko czego potrzebujesz na start. Otrzymujesz urządzenie w wybranej konfiguracji, niezbędne do działania okablowanie, oprogramowanie do obsługi drukarki, pakiet materiałów eksploatacyjnych na start, zestaw do konserwacji i czyszczenia.

2

Instalacja i uruchomienie

Nasi technicy odpowiednio wyregulują i uruchomią urządzenie w siedzibie firmy klienta. Przeprowadzą kalibracje początkową, zainstalują oprogramowanie i sprawdzą poprawność działania wszystkich systemów w drukarce. Jako nowy użytkownik nie musisz się niczym martwić w twoje ręce trafi sprawne i odpowiednio przygotowane do pracy urządzenie.

3

Pakiet szkoleń i wsparcie

Szkolenia to najważniejsze co u nas kupujesz. To ponad 15 lat doświadczenia i ogromne zaangażowanie. Szkolenia obejmują każdy aspekt pracy na drukarce. Omawiamy funkcje oprogramowania, pokazujemy jak czyścić konserwować drukarkę i oczywiście jak drukować. W trakcie szkolenia przeprowadzamy wdrożenie urządzenia do produkcji. Podchodzimy indywidualnie do każdego klienta.

Przykładowy zestaw DTG

Drukarka DTG

MT DTG PRO II - dwustanowiskowa drukarka DTG

Nanoszenie podkładu

Viper XPT 1000 urządzenie do nanoszenia podkładu DTG na materiały tekstylne

Prasa termiczna

Prasa do termicznego utrwalana nadruków. Dedykowana do DTG

Skontaktuj się!

Doradzimy w wyborze!