Strona główna1 » Drukarki UV2 » DRUKARKA UV APEX TX6040
Kontakt
 • CapriCorn Tomasz Głuch
  Micigózd, ul. Częstochowska 29
  26-065 Piekoszów
 • E-mail:ania@capricorn.biz.pl
 • Telefon413060545
  +48 796596997
  +48 793048484
 • Skypegluch.tomasz
 • Godziny działania sklepucodziennie 9.00 - 17.00, w soboty zamknięte
DRUKARKA UV APEX TX6040DRUKARKA UV APEX TX6040
DRUKARKA UV APEX TX6040DRUKARKA UV APEX TX6040
PolecamyNasz hit

DRUKARKA UV APEX TX6040

Apex

Dostępność: Na zamówienie

Lakierowanie: Tak

Głowica: EPSON TX800

Ilość głowic: 2

Ilość dysz: 180 x 6 ( x 2 głowice )

Pole druku: 60 x 40 cm

Wysokość druku: 13 cm

Kolorystyka: CMYK W / CMYK W V / CMYK LCLM W V

Wymiary drukarki: 170 x 90 x 55 cm

RIP: SAi PhotoPrint DX


Zapytaj o cenę

 • Opis produktu
 • Klipy filmowe (2)
Najnowsza konstrukcja 

Najnowsza cyfrowa drukarka produkowana przez firmę MICROTEC GROUP. Producent dołożył wszelkich starań aby urządzenie było proste w obsłudze i spełniało oczekiwania wszystkich potencjalnych użytkowników. Wyposażona w dwie głowice EPSON TX800 cechuje się wysoką prędkością druku. Może drukować praktycznie na każdym materiale płaskim. Nowa linia atramentów UV dedykowana do serii głowic TX800 zapewnia bezproblemową pracę, a nadruki są dobrze utwardzone i odporne na ścieranie zachowując przy tym niskie koszty druku. 


Model 6040 oraz 6090

 
Do wyboru mamy dwa modele o różnym polu pracy. Model TX6040 o polu 60 cm na 40 cm oraz model TX6090 o polu 60 cm na 40 cm. Oba modele ponadto wyposażone są w dwie lampy LED UV. Jedna główna chłodzona zamkniętym obiegiem wodnym oraz druga doświetlająca, chłodzona powietrzem. Obok głowic na karetce zamontowany został, także jonizator powietrza, który ma na celu zapobiegać podrywaniu kropli atramentu. Aby wyeliminować do minimum efekt pylenia atramentu wzdłuż drukarki poprowadzony jest dodatkowy kanał odsysający. Oba modele posiadają możliwość pracy w kolorystyce CMYK plus biały lub CMYK plus biały plus Lakier.


Rewelacyjny system druku

 
W drukarce do dyspozycji mamy dwie głowice TX800. Jedna przeznaczona do druku białego atramentu, druga zaś do druku warstwy kolorystycznej. Charakteryzują się szeroką gamą rozdzielczości pracy oraz są tanie w zakupie, dzięki czemu znacznie obniżają koszty eksploatacyjne drukarki. Atrament do głowic dostarczany jest za pomocą centralnego systemu zasilania atramentem. Producent szczegółowo podszedł do problemu rozwarstwiania pigmentu w białym atramencie. Zintegrowany system cyrkulacji białej farby zapewnia jej odpowiednią jakość w trakcie pracy drukarki, ale także w czasie, w którym nie jest ona używana. Atrament jest mieszany w pojemnikach, ale także dodatkowo krąży w zamkniętym obiegu dzięki dodatkowej automatycznie uruchamianej pompie perystaltycznej. Atrament trafia do głowicy bezpośrednio z zamkniętych butelek wyposażonych w system kontroli ilości tuszu. Przed głowicami na każdym kanale zamontowane są dampery, które są pewnego rodzaju buforem atramentu dla głowicy. Ważną kwestią jest także to, że cały system damperów jest podgrzewany, zapobiega to zatykaniu głowic przez tusz, który stracił swoją właściwość ze względu na jego nie właściwą temperaturę. Do połączenia drukarki z komputerem użyto nowoczesnego i szybkiego interfejsu USB 3.0. Wszędzie gdzie było to możliwe zrezygnowano ze standardowych pasm sygnałowych zastępując je przewodami światłowodowymi.


Prosta obsługa 

 
Cała drukarka jest z konstruowana w taki sposób aby zapewnić operatorowi maksimum wygody pracy. Panel sterujący został zamontowany w bocznej części drukarki. Mamy tam możliwość regulacji siły pracy głównej lampy UV, włączanie i wyłączanie detektora wysokości, oraz przycisk power. Wszystkie parametry pracy drukarki można obserwować na kolorowym dotykowym wyświetlaczu. Drukarka posiada, także automatyczny system detekcji wysokości drukowanego medium, który usprawnia pozycjonowanie drukarki, ale także pomaga w zapobieganiu zderzenia głowicy z drukowanymi elementami. Drukarka pracuje pod kontrolą dwóch oprogramowań. Program RIP - PhotoPrint firmy Sai umożliwia tworzenie plików do druku. Drugie oprogramowanie to autorski system firmy APEX do kontroli pracy drukarki. Kontroluje kolejkę wydruku, a także daje dostęp do szeregu ustawień drukarki oraz umożliwia jej precyzyjną kalibrację. 
Apex TX series test prędkości druku
Apex TX 6090 / 6040 druk na aluminiowej blaszce
Pozostałe produkty z kategorii
DRUKARKA UV APEX 7110

DRUKARKA UV APEX 7110

Zapytaj o cenę
DRUKARKA UV APEX 1610

DRUKARKA UV APEX 1610

Zapytaj o cenę
DRUKARKA UV APEX 2513

DRUKARKA UV APEX 2513

Zapytaj o cenę
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl