Model:

MT3220GX

Technologia druku:

Druk UV

Głowica:

Ricoh Gen6 / Gen5

Ilość głowic:

2 - 8
8 - 16

Pole druku:

320 cm x 200 cm Z - 80mm

Kolorystyka druku:

Dowolna kombinacja
CMYK LcLm W V

Prędkość druku:

Ricoh Gen6
Standard: 36 m2/h
Production: 26 m2/h
High Precision: 18 m2/h

Oprogramowanie:

SAi PhotoPrint

Interfejs:

USB

Zasilanie:

220 V / 50Hz

Wymiary urządzenia:

520cm x 270cm x 150cm

Drukarki UV

Drukarka MT – UV znajduje zastosowanie w wielu przemysłach takich jak: dekoracje wnętrz, dekoracje na szkle, znakowanie produktów, produkty reklamowe i wystawiennicze, druk na skórze, wydruki artystyczne, meblarstwo i druk na drewnie, fotografie ślubne, obrazy, dekoracje ścienne, przemysł reklamowy, produkcja szyldów, wystaw reklamowych. 

Druk UV to jedna z najnowocześniejszych technologii w druku cyfrowym. Umożliwia pracę praktycznie z każdym materiałem. W gamie urządzeń do druku UV znajdziemy drukarki płaskie – do druku na mediach płaskich, Roll to roll – do druku na materiałach z roli takich jak banery, Hybrydy – czyli drukarki które pozwalają wykonywać druk na materiałach płaskich i w rolce.

Eltron – UV MT3220GX to nowa generacja wielkoformatowych drukarek płaskich UV, które obsługują technologię druku w skali szarości i różne modele druku białego koloru, takie jak automatyczne pokrywanie bielą, przejście z koloru do bieli! Urządzenie pracuje na nowych przemysłowych głowicach drukujących Ricoh G6. 

Model standardowy można rozbudować do 16 głowic zamontowanych w czterech rzędach i osiągnąć maksymalną prędkość druku nawet 100m2 na h. Jednakże w takiej konfiguracji urządzenie może drukować jedynie w kolorystyce 8 x CMYK.

 

CPS - Circumfluence Protect System

Jest to funkcja, która ma za zadanie chronić układ podciśnieniowy. Gdy czujniki wykryją że atrament UV cofa się z wężyków do układu podciśnienia, natychmiast zatrzymają zasilanie atramentem. System ten chroni cały układ podciśnieniowy przed uszkodzeniem.

CAS - Carrige Anti - Collision

To funkcja zabezpieczająca głowicę i karetkę głowic przed niekontrolowanym zderzeniem z elementem znajdującym się na balacie roboczym. Czujniki są bardzo czułe i są wstanie wychwycić nawet delikatny opór generowany przez tarcie.

Niemieckie podzespoły

Niemieckie serwomotory, gwarantują mechaniczną precyzję i długą żywotność. Zapewnią również dokładną pozycję druku, wysoką stabilizacje.

Stabilna konstrukcja

W druku z wysoką prędkością bardzo ważne jest zabezpieczenie rurek z atramentem oraz przewodów elektronicznych które muszą zostać doprowadzone do karetki głowicy. W urządzeniach z serii MT do tego celu używany jest łańcuch IGUS, Który zapewnia wystarczającą ochronę.

PHDS - Printing Height Detect System

Automatyczna kontrola wysokości głowicy drukującej i funkcja automatycznego wykrywania grubości nośnika, która może automatycznie dostosować karetkę do grubości drukowanych materiałów. Automatyczna regulacja wysokości głowicy drukującej wpływa na wydajność pracy! System ten ułatwia drukowanie i ułatwia pracę, zapewniając płynny druk różnych sztywnych materiałów.

THK - Mute Linear Guide Rail

Dzięki importowanym z Niemiec silnikom oraz precyzyjnej prowadnicy liniowej, poziom emisji hałasu został zmniejszony do 40DB. To znacznie poprawia komfort pracy operatora.

SVSS - Sectional Vacuum Suction System

Blat roboczy wyposażony w odsysanie podzielony jest na cztery sekcje z oddzielnym systemem odsysania dla każdej sekcji.

AFS - Automatic Flashing Spray

To funkcja automatycznego i kontrolowanego wyzwolenia pracy głowicy, w czasie, gdy na drukarce nie są prowadzone żadne prace. Funkcja ta zabezpiecza dysze głowicy przed zatkaniem.

LPC - UV Lamp Power Control

Jest to system pozwalający operatorowi na zarządzenie mocą lamp UV oraz parametrami jej pracy takimi jak punkt startowy i końcowy. Odpowiednio sterując mocą lamp możemy zapobiegać deformowaniu się wiotkich elementów w trakcie druku oraz oszczędzać energię i znacznie przedłużyć żywotność lamp.

VIDT - Variable Ink Droplet Technology

Czyli druk zmienną kroplą. Druk w tej technologii jest szybszy i zmniejsza zużycie atramentu o 30%. Nadruki są subtelniejsze i wyraziste.

Co dokładnie kupujesz?

1

Kompletnie wyposażone urządzenie

W zestawie z drukarką jest wszystko czego potrzebujesz na start. Otrzymujesz urządzenie w wybranej konfiguracji, niezbędne do działania okablowanie, oprogramowanie do obsługi drukarki, pakiet materiałów eksploatacyjnych na start, zestaw do konserwacji i czyszczenia.

2

Instalacja i uruchomienie

Nasi technicy odpowiednio wyregulują i uruchomią urządzenie w siedzibie firmy klienta. Przeprowadzą kalibracje początkową, zainstalują oprogramowanie i sprawdzą poprawność działania wszystkich systemów w drukarce. Jako nowy użytkownik nie musisz się niczym martwić w twoje ręce trafi sprawne i odpowiednio przygotowane do pracy urządzenie.

3

Pakiet szkoleń i wsparcie

Szkolenia to najważniejsze co u nas kupujesz. To ponad 15 lat doświadczenia i ogromne zaangażowanie. Szkolenia obejmują każdy aspekt pracy na drukarce. Omawiamy funkcje oprogramowania, pokazujemy jak czyścić konserwować drukarkę i oczywiście jak drukować. W trakcie szkolenia przeprowadzamy wdrożenie urządzenia do produkcji. Podchodzimy indywidualnie do każdego klienta.

Skontaktuj się!

Doradzimy w wyborze!