Strona główna1 » WARTO WIEDZIEĆ2 » Image Armor - Przechowywanie
Kontakt
 • CapriCorn Tomasz Głuch
  Micigózd, ul. Częstochowska 29
  26-065 Piekoszów
 • E-mail:ania@capricorn.biz.pl
 • Telefon413060545
  +48 796596997
  +48 793048484
 • Skypegluch.tomasz
 • Godziny działania sklepucodziennie 9.00 - 17.00, w soboty zamknięte

Image Armor - Przechowywanie

Biały atrament Image Armor dzięki swojej unikalnej konstrukcji utrwala się już 35 sekundach. Po wygrzaniu jest elastyczny, a jego odporność na pranie bardzo wysoka. Podobnie jak w przypadku innych atramentów, także IA w trakcie przechowywania rozwarstwia się. Zatem bardzo ważny jest sposób przechowywania atramentu oraz obsługa białej farby znajdującej się już w obiegu drukarki. Aby uniknąć wszelkich problemów z atramentem stosujmy się do kilku prostych zasad, nie zajmie nam to więcej niż 5 – 10 minut dziennie, a pozwoli uniknąć wszystkich problemów. Tak naprawdę do zasad tych powinni się stosować wszyscy użytkownicy technologii DTG gdyż specyfika rozwarstwiania dotyczy każdego białego atramentu dostępnego na rynku. Proces ten w zależności od produktu następuje szybciej lub wolniej, ale zawsze mamy z nim do czynienia. Nie ważne, jakiego atramentu używamy. Większość problemów z głowicami, szybkim wyeksploatowaniem damperów lub problemów z ciągłym zasilaniem głowicy w biały atrament bierze się właśnie z nieodpowiedniej obsługi farby. Usterki te tłumaczone są w różny sposób jednak w 80% procentach są wynikiem rozwarstwionego atramentu. Problemy te są efektem niedoinformowania operatorów drukarek. Większość dostawców drukarek nie jest specjalistami w swojej dziedzinie i przeprowadzając szkolenie z obsługi sprzętu nie przekazują wszystkich niezbędnych informacji. Sprzedawcy zachwalają systemy cyrkulacji białego atramentu montowane w drukarkach nie poruszając przy tym tematu, że jest to system bardzo pomocy w codziennym użytkowaniu jednak nigdy nierozwiązujący problemu rozwarstwiania. Są to w większości jedynie chwyty marketingowe mające na celu przekonanie potencjalnego klienta, że to właśnie ta maszyna jest bezobsługowa. I owszem, może drukarka jest maksymalnie zautomatyzowana jednak atrament to już zupełnie inna kwestia. A więc pamiętajmy wszyscy o następujących kwestiach:
 
 • Codziennie mieszamy biały atrament zarówno ten w zatankowany do drukarki jak i ten przechowywany w butelce.
 • Staramy się nie wstrząsać butelki, ale wykonywać ruch obrotowy dookoła, odwracając butelkę do góry dnem i z powrotem z częstotliwością nie wyższą niż 30 razy na minutę. Dzięki temu unikniemy napowietrzania farby.
 • Jeśli używamy worków umieszczonych powyżej drukarki, pamiętamy, aby na noc zdjąć worki ze stojaka.
 • Zawsze sprawdzamy czy w pojemniku, w którym znajduje się atrament nie pojawia się osad na dnie. Jeśli tak jest musi zostać rozmieszany.

Pamiętajmy, że bez względu jaki system cyrkulacji posiadamy w maszynie i jakiego atramentu używamy konieczne jest, także wymieszanie atramentu załadowanego do drukarki. System cyrkulacji pomoże nam jedynie w doprowadzeniu rozmieszanej farby do głowicy wymieniając go w przewodach.

Przejdź do strony głównej
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl