Ze względu na liczne zalety druk za pomocą sublimacji jest coraz bardziej popularny. Przede wszystkim wydruki wykonane w tej technologii są trwałe. Nadruk nie odpada i nie kruszy się a tekstylia można z powodzeniem prać w pralce. Dodatkowo można je przechowywać złożone w kostkę, co ma duże znaczenie wypadku wydruków wielkoformatowych ponieważ pozwala obniżyć koszty transportu i przechowywania naszych wydruków. Wydruki sublimacyjne, które zdecydujemy się umieścić na zewnątrz będą odporne na czynniki atmosferyczne takie jak deszcz, śnieg czy niskie temperatury. Dlatego sublimacja świetnie sprawdza się do wydruku np. flag reklamowych.

Nadruk wykonany za pomocą sublimacji jest bezwonny, a dodatkowo jest również ekologiczny. Tusze używane do zadruku za pomocą sublimacji są wykonywane na bazie wody a nie rozpuszczalników jak w przypadku np. technologii UV. Można go zatem eksponować zarówno w halach targowych, jak również w pokojach dziecięcych, ponieważ jest nie tylko estetyczny ale przede wszystkim bezpieczny.

Jeśli więc w swojej branży pragniecie Państwo wykorzystać tę metodę druku, to polecamy skorzystać z poniższych urządzeń prezentowanych w różnych wersjach. Różnią się one głównie wydajnością, ilością głowic oraz wielkością, co pozwoli Państwu lepiej dopasować maszynę do własnych preferencji. Każdy ploter sublimacyjny łączy w sobie jednak niezawodność pracy – wysoką prędkość działania przy zachowaniu maksymalnej jakości wydruku na materiale. O tak korzystny stopień eksploatacyjny zadbał renomowany producent sprzętów Epson, z którym współpracujemy.

Plotery sublimacyjne bez problemu są w stanie odpowiedzieć na potrzebę podkreślenia indywidualności i wysokiej jakości gadżetów reklamowych czy tekstyliów, gdyż sercem technologii, w której pracują, jest sublimacja – czyli proces przejścia bezpośrednio ze stanu stałego w gazowy. Dzięki temu barwnik pod wpływem wysokiej temperatury i nacisku prasy przenika głęboko do struktury obszaru drukowanego. Można zatem powiedzieć, że naniesiony druk na tekstyliach i innych powierzchniach nadrukowuje się wewnątrz, a nie na zewnątrz materiału tak jak w przypadku innych metod.

Należy też wspomnieć, że urządzenia wykorzystujące tradycyjne techniki drukujące używają atramentu o niezmiennym rozmiarze, a to znacznie wpływa na równomierność nanoszonego wzoru na materiale. Rozwiązaniem jest ploter do sublimacji pracujący w technologii zmiennej wielkości kropli. Metoda ta wykorzystując głowice, pozwala dynamicznie dostosować ich rozmiar do danej powierzchni obrazu drukowanego i jego charakterystyki. Na przykład odwzorowując drobny tekst oraz linie korzysta z kropli o małej objętości – adekwatnie postępując w przypadku obszarów z gęstszym nasyceniem.

Jesteśmy świadomi, że drukarka do sublimacji do poprawnej obsługi wymaga pewnej wiedzy technicznej, dlatego podchodząc indywidualnie do Państwa potrzeb, uzupełnieniem oferty są usługi szkoleniowe, na którym omawiamy i pokazujemy obsługę urządzeń sublimacyjnych na konkretnym materiale. Jeśli macie Państwo dodatkowe pytania odnośnie ploterów lub chcielibyście dowiedzieć się więcej o samym zjawisku sublimacji, to zachęcamy do kontaktu!

Skontaktuj się!

Doradzimy w wyborze!