Twój koszyk jest pusty ...
Strona główna » Technologia Druku DTF

Technologia Druku DTF

Technologia DTF (direct to film) to swego rodzaju nowość na rynku zdobienia materiałów. Proces druku jest dość prosty. W pierwszej kolejności za pomocą drukarki wyposażonej w odpowiedni atrament, drukujemy aplikacje na folii PET. Następnie nadruk pokrywamy specjalnym proszkiem / klejem i suszymy. Tak przygotowaną folie układamy na materiale i nagrzewamy za pomocą płaskiej prasy termicznej. Niewątpliwą zaletą tej metody jest brak przygotowania materiału. Nie ma konieczności nakładania podkładów na tkaninę przed wprasowaniem aplikacji. Nie musimy także wycinać folii PET po obrysie grafiki. Proces może być realizowany za pomocą linii produkcyjnych, składających się z drukarki oraz tak zwanego "powedera". W tym przypadku, najczęściej drukujemy na foliach z rolki, która przeprowadzona jest bezpośrednio z drukarki do powedera, który suszy i nakłada proszek a gotową folie zwija na rolkę. Potem wystarczy rozciąć nadrukowane aplikacje i przystąpić do wprasowania ich na materiał. 
Druk DTF świetnie się sprawdza do znakowania materiału w trudno dostępnych miejscach oraz do aplikacji na produktach które nie da się drukować na płasko jak np.: rękawki koszulek, drukowane metki na karczku koszulki, czapki z daszkiem, torby itp.  Druk wykonany metodą DTF może być aplikowany na dowolny materiał sztuczny lub naturalny który wytrzyma obróbkę termiczną w temperaturze 120 stopni. 

 
Podkategorie
Dodatkowe opcje przeglądania
Zakres cen od do
ZESTAW DTF MINI

ZESTAW DTF MINI

Zapytaj o cenę
    Budżetowa linia do wykonywania nadruków metodą DTF. Dedykowana dla początkujących i małych firm usługowych. Linia kompletna składająca się z modyfikacji drukarki Epson L1800 oraz urządzenia do nakładania proszku i wygrzewania folii. Linia może pracować w konfiguracji Roll to roll na rolce folii o szerokości 30cm lub na arkuszach w rozmiarach A4 i A3.  
    ZESTAW DTF WHITE

    ZESTAW DTF WHITE

    Zapytaj o cenę