DTF – czyli Direct To Film to technologia transferowego druku na tkaninach. DTF może być stosowany na bardzo szerokiej gamie materiałów naturalnych, mieszanych i sztucznych.  Sam proces druku nie jest skomplikowany, polega na wydrukowaniu grafiki na specjalnej folii PET, pokryciu spodniej warstwy atramentu termicznym klejem w proszku a następnie wysuszenie i zżelowanie kleju w piecu. Tak przygotowana folia jest gotowa do przetransferowania grafiki na materiał. Jest wiele metod wykonywania nadruków DTF, jednakże najlepszym i najbardziej wydajne są kompletne linie produkcyjne. W jednym urządzeniu wykonywane są wszystkie etapy procesu. Folia podawana jest z roli i na początek przechodzi pod jednostką drukującą, gdzie na folie nakładany jest nadruk. Potem w segmencie proszkowania farba pokrywana jest proszkiem  a specjalny mechanizm wytrząsacza pozbywa się nadmiaru kleju. Następnie folia przesuwa się pod piecem gdzie klej ulega zżelowaniu. Gotowe do transferu nadruki zwijane są na rolkę na końcu linii produkcyjnej. Cały proces druku jest praktycznie bezobsługowy i wymaga jedynie kontroli od operatora, który w trakcie druku może wykonywać inne czynności.

Technologia DTF świetnie sprawdza się w znakowaniu odzieży w miejscach trudnodostępnych lub odzieży o skomplikowanej konstrukcji takiej jak odzież robocza czy techniczna. Szeroko stosowana jest także w druku reklamowym czy też produkcji indywidualnych koszulek z nadrukiem, znakowaniu odzieży sportowej, znakowaniu czapek itp. W transferze DTF nie ma konieczności stosowania podkładów na materiał, co jest dodatkowym atutem.

Maszyny do druku DTF ze sklepu CapriCorn

Jeśli pragniecie Państwo unowocześnić swój zakład lub interesuje Państwa technologia Direct To Film, to niezbędny będzie zakup kompatybilnych urządzeń. W tym celu najlepiej sprawdzi się drukarka DTF marki Eltron, której poszczególne systemy oferują wysoką wydajność pracy, łatwą obsługę i bezproblemowe działanie automatu. W zależności od preferowanej konfiguracji do wyboru mamy ilość głowic drukujących, model zainstalowanych głowic oraz rodzaj konstrukcji drukarki, który może być w wersji split lub 2w1. Oba modele zaprojektowano specjalnie z myślą o tej technologii, warto jednak zwrócić uwagę szczególnie na automaty 2w1, ponieważ to właśnie zintegrowana konstrukcja drukarki pozwoli Państwu na stworzenie jednolitej linii produkcyjnej, zwłaszcza jeśli Państwa zakład jest mocny ograniczono przez przestrzeń. W takim wypadku najlepszym rozwiązaniem jest konstrukcja 2w1, jedna maszyna, w której mieści się jednostka drukująca, tunel suszący, system do chłodzenia i zwijania folii, a także proszkarka z transportem konwejerowym, służącym do nakładania warstwy proszku. Wraz z zastosowaniem maszyny do druku DTF w wersji 2w1 zapewnicie sobie Państwo pełną automatyzację procesu produkcyjnego o wysokim nakładzie.

Technologia skierowana do Państwa potrzeb

Każdy prezentowany system DTF marki Eltron cechuje się technologią, która pomoże Państwu w codziennej pracy. Przykładem może być wykrywanie zaciętej folii, specjalny system podgrzewania folii, podajnik z regulacją naprężenia, oraz moduł antykolizyjny znajdujący się w karetce głowicy. Warto też wspomnieć o możliwości swobodnej konfiguracji maszyny, gdyż najważniejsze parametry oraz ustawienia mogą być dostosowywane i programowane za pomocą czytelnego i wygodnego w obsłudze panelu dotykowego, który znajduje się w specjalnym miejscu przeznaczonym dla operatora. Gwarantujemy, że wybrany automat do DTF pozwoli Państwu stworzyć linię produkcyjną, która będzie wydajna i bezproblemowa w skonfigurowaniu. Ponadto pragniemy wspomnieć, że w cenie za urządzenia mieści się dostawa, instalacja automatu oraz szkolenie z obsługi. Jeśli więc jesteście Państwo zainteresowani, to zapraszamy do kontaktu.

Atramenty

Zamów on-line atramenty DTF, folie DTF, proszek DTF marki Kodak

Skontaktuj się!

Doradzimy w wyborze!