DTG czyli Direct To Garment to metoda druku bezpośredniego na odzieży. Do wykonywania nadruków konieczna jest specjalistyczna drukarka DTG, urządzenie do nakładania podkładu, prasa termo-transferowa najlepiej dedykowana do technologii DTG. Do druku używane są farby wodne, ekologiczne, które posiadają wszystkie niezbędne certyfikaty i mogą być stosowane na odzieży dziecięcej. Technologia najczęściej stosowana do produkcji koszulek bawełnianych z indywidualnym nadrukiem.

Drukarki DTG to urządzenia bezpośrednio nanoszące grafikę na koszulki, torby, czapki, chusty lub innego rodzaju tekstylia, to popularny rodzaj sprzętu do zdobienia materiałów. Cyfrowa technologia DTG umożliwia szybką realizację tego rodzaju zamówienia. Sprzęt do druku na tekstyliach wykorzystywany jest w na szeroką skalę w branży odzieżowej oraz reklamowej przy tworzeniu firmowych gadżetów. To popularny sposób na naniesienie modnej grafiki czy zabawnego napisu na t-shirt. System składa się z drukarki DTG, automatu lub manualnego przyrządu do nakładania podkładu oraz prasy termotransferowej, służącej do utrwalania zaprojektowanej wcześniej grafiki na tekstyliach. Zakup sprzętu to poważna inwestycja, dlatego warto dokładnie ją przemyśleć, biorąc pod uwagę wady i zalety technologii oraz jej przydatności pod kątem naszego biznesu. Chętnie objaśnimy wszystkie szczegóły dotyczące maszyn DTG i opowiemy, jak druk na tekstyliach wygląda w praktyce. Doradzimy także i wskażemy, który sprzęt będzie dla Państwa najlepszy. Zachęcamy do kontaktu telefonicznego.

Cały proces druku zamyka się w trzech etapach:

1

Przygotowanie produkcji

( maszyny gruntujące )

2

Wydruk aplikacji

( drukarki DTG )

3

Wygrzewanie

( prasa termo-transferowa )

Powierzchnia materiału przed drukiem musi zostać odpowiednio przygotowana, proces ten polega na pokryciu materiału podkładem. Materiały czarne i ciemne przed wykonaniem nadruku koniecznie muszą zostać zagruntowane. W przypadku odzieży białej i jasnej do druku nie używamy białego atramentu, a więc możliwy jest wydruk na materiale niezagruntowanym. Jednak aby uzyskać najlepsze efekty, jakość, trwałość zalecane jest stosowanie podkładów do jasnych i białych tekstyliów. Urządzenia gruntujące gwarantują nam powtarzalność procesu. Nakładają zawsze taką samą ilość podkładu. 

Przed wydrukiem materiał należy wysuszyć w prasie termicznej. Wydruki wykonujemy na suchym materiale. Przygotowany wcześniej materiał umieszczamy w drukarce i drukujemy .Gotowy nadruk musi zostać wysuszony. Temperatura oraz czas wygrzewania jest zależny od stosowanego atramentu. Prasy dedykowane do technologii DTG, wyposażone są w funkcje Hover, która umożliwia wstępne podgrzewanie nadruku. Oczywiście jest to tylko technologiczny zarys całego procesy druku. Wszystkie etapy druku DTG są szczegółowo omawiane na szkoleniach w trakcie instalacji i wdrożenia produkcyjnego sprzętu.

Urządzenia do druku DTG

Atramenty DTG
KODAK

Zamów on-line atramenty DTG, podkłady, płyny czyszczące marki Kodak

Atramenty DTG
Image Armor

Zamów on-line atramenty DTG, podkłady, płyny czyszczące marki Image Armor

Skontaktuj się!

Doradzimy w wyborze!