Maszyny gruntujące do podkładu DTG VIPER

Urządzenia VIPER projektowane i produkowane są w Stanach zjednoczonych. Właścicielem marki jest firma, która produkuje atramenty i podkłady do druku DTG Image Armor. Dokładnie znając specyfikę gruntów do koszulek  oraz metodykę odpowiedniego nakładania podkładu zaprojektowano trzy urządzenia, dedykowane dla małych, średnich i największych producentów nadruków. Są to urządzenia przemyślane, łatwe w obsłudze, czyszczeniu i konserwacji.  oprawne nanoszenie podkładu / gruntu jest bardzo ważne w procesie druku w technologii DTG. Od tego zależy końcowy efekt druku oraz jego trwałość. Ważne jest aby podkład był rozpylony równo na całej powierzchni i aby jego ilość była odpowiednia. Za mało podkładu negatywnie wpłynie na efekt końcowy druku, jeśli jednak podkładu będzie zbyt dużo, nadruki nie będą odporne na pranie i ścieranie. Dlatego też zaleca się do tego procesu używania specjalistycznego sprzętu, który kontroluje ilość podawanego płynu i równo rozprowadzi go po całej powierzchni.

 

Viper MINI - kompaktowe urządzenie do podkładu

Urządzenie Viper Mini dedykowane jest do produkcji niskonakładowej oraz dla początkujących użytkowników. Zaprojektowane zostało z myślą o zastąpieniu tradycyjnych pistoletów natryskowych do farb, powszechnie używanych do nakładania podkładu. To rozwiązanie nie gwarantuje powtarzalności, generuje wysokie straty podkładu, zapyla otoczenie, aby podkład był nakładany poprawnie wymaga wprawy i treningu od operatora.

Viper Mini rozwiązuje wszystkie te problemy. Do sprawnej pracy potrzebuje tylko płaskiej powierzchni, może być to zwykły blat lub stół. Po ustawieniu wszystkich parametrów, urządzenie samo steruje ilością nakładanego podkładu oraz dzięki napędowi także prędkością przejazdu. Regulowana wysokość dyszy pozwala na dowolne ustawianie szerokości natrysku. Urządzenie jest niewielkie, bardzo łatwe w obsłudze, nie powoduje niechcianego pylenia w powietrzu a co najważniejsze gwarantuje powtarzalność pracy.

Viper XPT 1000 - Automat o średniej wydajności

Zastosowanie specjalnych przemysłowych dysz natryskowych, które są sterowane przez mikroprocesor zapewnia bardzo równomierne i kontrolowane nanoszenie cieczy na materiał. Dzięki znacznikom laserowym, szybko i łatwo ustalimy szerokość i miejsce natrysku. Regulacja ilości podkładu regulowana jest za pomocą potencjometrów.

Konstrukcja wykonana z tworzywa sztucznego i aluminium. Mimo otwartej budowy maszyna nie emituje niechcianego rozprysku i całość podkładu trafia na materiał. Urządzenie jest łatwe w obsłudze i czyszczeniu.

Viper MAXX - Automat o wysokiej wydajności

Jeśli prowadzisz drukarnię DTG i każdego dnia drukujesz DUŻO koszulek. A co za tym idzie twoja maszyna do nakładania podkładu pracuje ciągle i musi być niezawodna, gdyż awaria tego urządzenia może spowodować zatrzymanie całej linii produkcyjnej. Viper Maxx jest właśnie dla Ciebie. Niezawodny oraz ekonomiczny. Już po pierwszym dniu zauważysz odczuwalną oszczędność podkładów.

MAXX to przemysłowa ukierunkowana na produkcję masową maszyna do obróbki wstępnej o wydajności 90-135 koszulek na godzinę. Ponadto możesz wykorzystać WBUDOWANĄ funkcję skanowania kodów kreskowych, aby wdrożyć niestandardowe rozwiązania zarządzania produkcją. Pozwala to na bardziej efektywne działanie, zużycie mniej płynów i zwiększenie wydajności.